Konferencja

06.03.2013

Instytut Badań w Oświacie zaprasza na VII Krajową Konferencję Nauczycieli Bibliotekarzy. Tematami przewodnimi tegorocznej konferencji będą czytelnictwo dzieci i młodzieży oraz aktualne problemy wynikające z planowanych zmian w szkolnych bibliotekach.

Specjalni Goście konferencji:

MAGDALENA MŁOCHOWSKA - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji (odpowiada za projekt łączenia bibliotek szkolnych i publicznych)

DANUTA BRZEZIŃSKA - Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich (akcja obywatelska STOP likwidacji bibliotek)

W programie konferencji:

• Czy biblioteka szkolna faktycznie ma być nowoczesna? O różnym rozumieniu słów - Szymon Więsław (Instytut Badań w Oświacie)
  • Biblioteka - tu można rozpocząć dojrzewanie - o kształtowaniu motywacji i samodzielności - Barbara Podgórska (psycholog, trener, coach)
  • Co robić, aby nastolatki czytały? Gromadzenie księgozbioru i animacja czytelnictwa - Ewa Gajcy bibliotekarka dziecięca, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy)
  • Okiem dyrektora szkoły. Skutki prawne różnych wariantów łączenia bibliotek szkolnych z publicznymi - Jacek Rudnik (dyrektor szkoły, konsultant i ekspert MEN)
  • Ilustracja w książkach dla dzieci i młodzieży - Joanna Olech (grafik, autorka książek dla dzieci i młodzieży)
  • Rozdanie nagród w konkursie Szuflada 2012
  • Nowe możliwości łączenia funkcji bibliotek szkolnych i publicznych - blok z udziałem Magdaleny Młochowskiej (Podsekretarz Stanu w MAiC), przedstawicieli Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz organizatorów akcji obywatelskiej STOP likwidacji bibliotek

Patronat medialny: