VI Krajowa Konferencja Wychowawców Świetlic Szkolnych

19.02.2014

Instytut Badań w Oświacie zaprasza na VI Krajową Konferencję Wychowawców Świetlic Szkolnych, która odbędzie się 27.03.2014 r. w Warszawie. Poruszany będzie m.in. temat sześciolatków. Gość specjalny: Anna Maria Wesołowska.

Informacja od organizatora:

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na VI Krajową Konferencję Wychowawców Świetlic Szkolnych, która odbędzie się 27 marca 2014 r. w Warszawie (Biblioteka Narodowa, Al. Niepodłegłości 213).

Sześciolatki idą do szkół, a wraz z nimi nowe wyzwania dla nauczycieli, w tym wychowawców świetlicy. Jak zachowywać się będą tak małe dzieci w grupie świetlicowej? Jak efektywnie zajęć im czas? Jakich nowych problemów, także prawnych, można się spodziewać w związku z ich przyjściem do szkoły?

Gościem specjalnym konferencji będzie Pani Anna Maria Wesołowska - sędzia, popularyzatorka wiedzy prawniczej, doradca Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Sprawiedliwości, autorka licznych artykułów i opracowań, znana powszechnie z programów telewizyjnych dla młodzieży oraz serialu TVN SĘDZIA ANNA MARIA WESOŁOWSKA .

W programie konferencji znajdą Państwo następujące zajęcia:

·         Szczególna rola wychowawców świetlic szkolnych w propagowaniu edukacji prawnej w świetle nowych zagrożeń - m. in. groomingu, zbyt wczesnej inicjacji seksualnej, cyberprzemocy - Anna Maria Wesołowska (sędzia, doradca Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Sprawiedliwości, SĘDZIA ANNA MARIA WESOŁOWSKA TVN)

·         Sześciolatek w świetlicy szkolnej - Anna Zabielska (członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, dyrektor przedszkola nr 201 w Warszawie, ekspert Ośrodka Rozwoju Edukacji przy MEN)

·         Metoda harcerska w pracy świetlicy szkolnej - Sebastian Ciszewski (pedagog społeczny, trener Brando Group, posiada doświadczenie w pracy akademickiej, instruktor Związku Harcerstwa Polskiego)

Patronat Medialny:

·         Świetlica w Szkole

Termin, cena i miejsce konferencji:

·         27 marca 2014 r.

·         Warszawa, Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213

·         koszt uczestnictwa wynosi:

o    290 zł brutto/os.

o    podana cena nie obejmuje kosztów ew. noclegów (szczegóły na temat możliwości rezerwacji noclegów znajdą Państwo pod adresem internetowym podanym poniżej oraz www.ibo.edu.pl )

Informacje i zapisy:

·         Wszelkie informacje merytoryczne i organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod adresem:

www.ibo.edu.pl/swietlice2014

Dodatkowe informacje:

Wszelkie pytania dotyczące tego zaproszenia prosimy kierować do naszego biura:

·         [email protected]

·         tel. (58) 555 73 00

·         faks (58) 555 73 02