I Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna zakończona

29.05.2014

Lista laureatów, finalistów i uczestników III etapu Olimpiady

Dnia 26 maja 2014 odbył się w Katedrze Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŁ finał I edycji Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej.

Laureatami I edycji Olimpiady zostali:

I miejsce - Marika Rybak (Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Wałbrzychu, Opiekun: Bogusława Oleksy)
II miejsce - Michalina Pikuzińska (III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu, Opiekun: Magdalena Pietrzak)
III miejsce - Magdalena Sokół (I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, Opiekun: Janina Wojas)

Finalistami I edycji zostali:

IV miejsce - Marika Skalska (I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, Opiekun: Bogusława Wajdzik)
V miejsce - Roksana Warmuz (I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, Opiekunowie: Monika Antosik, Małgorzata Wiśniewska)
VI miejsce - Anna Ilwicka (II Liceum Ogólnokształcące im. G. Gizewiusza w Giżycku, Opiekun: Barbara Milewska)
VII miejsce - Agnieszka Chaber (Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, Opiekun: Danuta Jeziorska
VIII miejsce - Sabina Kaska (Zespół Szkół Zawodowych im. J. Lompy w Olesnie, Opiekun: Renata Jerka)
IX miejsce - Agnieszka Wiśniewska (Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, Opiekun: Danuta Jeziorska)

Tytuł uczestnika III etapu zdobyli: Iga Fabisiak, Marcin Figura, Aleksandra Gierach, Anna Guzy, Mateusz Ignaczewski, Alicja Matijczak, Maria Olender, Aleksandra Rejdych, Katarzyna Roman, Piotr Skorupka oraz Natalia Stankiewicz.

Wszyscy uczestnicy III etapu wykazali się dużą wiedzą z zakresu bibliologii i informatologii, co pozwala wyrazić przekonanie, że stanowiąca przedmiot Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej tematyka nie jest uczniom obca. Cieszy fakt, iż młodzi ludzie są świadomi roli i znaczenia bibliotek, druku, informacji we współczesnym świecie oraz że mogą liczyć na wsparcie w tej kwestii ze strony swoich nauczycieli. Liczba osób, które wzięły udział w I edycji Olimpiady, wróży przedsięwzięciu powodzenie także w przyszłym roku akademickim. Już teraz zapraszamy do  wzięcia udziału w rywalizacji i przekonania się, że informacja to klucz do sukcesu.

Laureatom, finalistom oraz ich Opiekunom – serdecznie gratulujemy!

Źródło i więcej fotek