Nie przegap wyborów!

01.10.2014

Zachęcamy do lektury artykułu "Nie przegap wyborów" ("Biblioteka w Szkole" 7-8/2014) i podejmowania działań na rzecz bibliotek szkolnych na swoim terenie.
Pierwsze informacje o inicjatywach nauczycieli bibliotekarzy już są.

Artykuł z „Biblioteki w Szkole” zainspirował mnie do podjęcia działań dotyczących bibliotek szkolnych podczas najbliższej kampanii samorządowej w moim mieście. Napisałam „List otwarty w sprawie bibliotek szkolnych Augustowa i powiatu augustowskiego”, zdobyłam poparcie Zarządu Oddziału ZNP w Augustowie, który podpisał się pod listem. Zostanie on opublikowany w lokalnych mediach oraz wręczony kandydatom na burmistrza i radnych. Z mojej inicjatywy w siedzibie ZNP odbędzie się debata wyborcza kandydatów na burmistrza i przedstawicieli komitetów wyborczych na temat miejskiej oświaty. Część pierwsza poświęcona będzie bibliotekom szkolnym.

Nie przegapcie wyborów, to dla nas szansa, żeby temat bibliotek szkolnych pojawił się w debacie publicznej. (Monika Rowińska)

Napisz do nas o swoich działaniach.

Tekst artykułu