Podwójny numer Wszystko dla Szkoły

25.06.2018

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością nowego, podwójnego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”, w którym znalazło się aż 17 plakatów. W tym m.in. gazetki ścienne „RODO dla ucznia” oraz „Historia praw kobiet” z okazji Roku Praw Kobiet oraz plakaty do nauki języka angielskiego.

Numer zawiera:

Cały zestaw kosztuje 36 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

Kup numer

Zawartość:

Czasy angielskie (3 plakaty)

Past tenses (Past Simple, Past Continuous)
Present tenses (Present Simple, Present Continuous)
Future tenses (Future Simple, Future Continuous)

Plakaty wyjaśniają różnicę między dwoma prezentowanymi czasami. Zawierają odmianę i zasady stosowania.

Boring words and what to use instead – angielski

Plakat dydaktyczny przedstawiający wyrazy wzbogacające słownictwo. Synonimy do podstawowych 12 wyrazów, m.in. big, like, good, sad, scary.

Common errors in spoken English

Plakat dydaktyczny z wykazem najczęstszych błędów popełnianych po angielsku w mowie przez początkujących. Zawiera błędną i poprawną wersję zdania.

Linking words – angielski

Plakat dydaktyczny przedstawiający listę spójników po angielsku uszeregowanych według funkcji w zdaniu (porównanie, przykład, wynikanie itd.).

Części zdania

Plakat dydaktyczny wyjaśniający budowę zdania. Zawiera części zdania takie jak: podmiot, orzeczenie, przydawka, dopełnienie, okolicznik.

Filozofia XIX w. – epoki kultury

Plakat dydaktyczny opisujący XIX-wieczną filozofię i idee, które ją kształtowały. Filozofowie: Georg Wilhelm Hegel, Auguste Comte.

Teoria ewolucji

Plakat dydaktyczny wyjaśniający teorię ewolucji Darwina.

Symbole matematyczne (2 plakaty, w wersji dla młodszych i starszych uczniów)

Pierwszy plakat utrwala podstawowe symbole matematyczne, np. dodawanie, odejmowanie, nieskończoność, liczba pi. Drugi zawiera symbole używane na poziomie średnio zaawansowanym, m.in.: potęgowanie, pierwiastek, silnia, działania na zbiorach.

RODO dla ucznia, czyli jak chronić dane osobowe

Gazetka ścienna tłumacząca, czym są dane osobowe. Zawiera praktyczne porady, jak chronić prywatność w internecie.

Historia praw kobiet – Rok Praw Kobiet

Gazetka ścienna przedstawiająca najważniejsze fakty i ciekawostki z dziejów praw kobiet na tle procesów, które umożliwiły ich wywalczenie.

Witamy po wakacjach

Plakat do powieszenia w bibliotece lub innym widocznym miejscu z ilustracjami nawiązującymi do nauki i szkoły.

Plakat na drzwi biblioteki

Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka! Plakat do powieszenia w bibliotece. Zawiera puste pola, w które trzeba wpisać godziny pracy biblioteki.

Woda w ciele człowieka

Plakat dydaktyczny omawiający rolę wody w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Zawiera: ilość wody w poszczególnych narządach, funkcje wody, informację, ile wody dziennie powinno się pić.

Instrukcja mycia rąk wg WHO

Plakat dydaktyczny omawiający krok po kroku, jak poprawnie umyć ręce.

Kup numer