Nauczyciele bibliotekarze dyplomowani

Przedstawiamy kolejny odcinek naszego wykazu nauczycieli bibliotekarzy, którzy uzyskali stopień nauczyciela dyplomowanego. Zachęcamy do nadsyłania dalszych informacji

Krystyna Axentowicz-Kopecka - Opole, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5

Grażyna Al.-Badri - Opole, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5

Magdalena Kamion - Brzeg, Zespół Szkół Przemysłu Spozywczego

Aldona Kolejewska - Opole, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5

Dagmara Koperliewicz - Opole, Publiczne Gimnazjum nr 1

Jadwiga Marszałek - Brzeg, II Liceum Ogólnokształcące

Grażyna Ossowska - Augustów, Zespół Szkół Zawodowych im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Maria Rejmer-Szala - Radom, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Dziękuję koleżankom, które z cierpliwością i wyrozumiałością patrzyły na mnie w minionym roku, które pomagały mi w moich trudach i wysiłkach i które cieszyły się z moich osiągnięć.

Jolnata Smolarczyk - Brzeg, Zespół Szkół Budowlanych,

Najwięcej czasu zajęło nam gromadzenie dokumentacji potrzebnej przy awansie. Bardzo lubimy naszą pracę i wykonujemy ją rzetelnie przez cały okres trwania pracy zawodowej. Starają się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego nie zrobiłyśmy nic szczególnego, co odbiegałoby znacząco od tego, co robimy zawsze. Swoją codzienną pracę (techniczną i pedagogiczną) udokumentowałyśmy odpowiednimi załącznikami - szczególnie przy użyciu komputerowego programu MOL (nasze placówki są całkowicie skomputeryzowane i młodzież sama wyszukuje potrzebne informacje w komputerowych katalogach). Uzyskanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego nie zmieni naszych postaw zawodowych, chociaż finansowo uzyskałyśmy tylko 116 zł brutto (odebrano nam natomiast dodatek za stopnie specjalizacji). Chętnie udzielimy pomocy przy awansie.
Jadwiga Marszałek, Jolanta Smolraczyk
www.wodip.pl/~zsbbrzeg