Zaprosili nas

·        Towarzystwo Przyjaciół Wąglan - na podsumowanie  XXIV Konkursu Poezji (1 V 2005). Informacje o kolejnej edycji konkursu na s.

·        Wydawnictwo Media Rodzina , Forum Film Poland i Mazowieckie Centrum Kultury - na spotkanie pt. „Opowieści z Narnii i nie tylko" (21 V 2005).

·        Instytut Spraw Publicznych i Centralny Osrodek Doskonalenia Nauczycieli - na seminarium „System kształcenia ustawicznego nauczycieli - ocena i kierunki zmian" (30 V. 2005).

·        Zespół Szkół w Izabelinie - na finałową uroczystość wojewódzkiego konkursu „Tomik Literacki Młodych Autorów" (21 VI 2005)

Publikacje otrzymane

·        „Wiadomości Przedszkolaka" - numery 1-7/ 2005 miesięcznika wydawanego przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Bielsku-Białej

·        Objawienie Bestii Zła i Biedy w Polskiej Wieży Babel. Pokłosie XXIV Międzynarodowego konkursu poezji Opoczno-Wąglany-Białaczów-Miedzna Murowana-Zalew 2005.

XXV jubileuszowy Międzynarodowy konkurs poezji,

IV Mistrzostwa Polski w poezji.

Opoczno-Waglany-Białaczów (6-7 maja 2006)

Towarzystwo Przyjaciół Wąglan kolejny raz zaprasza do udziału w konkursie poezji. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych i odbywa się w czterech odrębnych kategoriach:

·        O złote gęsie pióro - dla poetów z duzych miast i o dużym dorobku literackim, zrzeszonych w związkach twórczych

·        Szukamy talentów wsi - dla mieszkańców wsi i małych miasteczek

·        Dzieci i młodzież do lat 18

Na konkurs należy nadesłać 3 wiersze (tematyka dowolna) w 3 egzemplarzach maszynopisu lub czytelnego rękopisu. Wiersze należy opatrzyć godłem (pseudonimem), a w osobnej kopercie opatrzonej tym samym godłem zamieścić dokładne informacje o autorze (imię i  nazwisko, dokładny adres zamieszkania, datę urodzenia, numer telefonu). Termin nadsyłania prac: 31 grudnia 2005 r.  Na kopercie należy dopisać kategorię, w której autor zamierza wziąć udział. Mile widziane będą dołączone koperty z adresem zwrotnym i aktualnym znaczkiem pocztowym, co ułatwi powiadomienie o wynikach konkursu. Przewidziane są nagrody i wyróżnienia pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości nie mniejszej niż 4250 zł. Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu (6-7 V 2006). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego publikowania nadesłanych prac w pokonkursowym almanachu i w środkach masowego przekazu.

Adres organizatorów: Towarzystwo Przyjaciół Wąglan. Waldemar JóÄ˝wik, Wąglany 50, 26-307 Białaczów

Na poprzednią edycję konkursu wpłynęły prace 803 uczestników z 32 krajów. Przyznano 28 nagród i wyróżnień.