Biblioteka w Szkole 2007 nr 4

Juliusz WASILEWSKI
Ł±czenie bibliotek - reaktywacja

Barbara DOBRYNIEWSKA
Chichot wizji i misji biblioteki szkolnej

Przedstawiamy kolejne opinie ekspertów, dotycz±ce kontrowersyjnego tematu dyżurów nauczycieli bibliotekarzy na korytarzach podczas przerw.

Elżbieta GROMADZKA
Kuriozalna sprawa

Jak cię widz± tak cię pisz± - bibliotekarz, który chce być doceniany musi być w szkole widoczny. Wychodzić z inicjatyw± i spełniać się w misji społecznikowskiej wpisanej w ten zawód.

Jolanta NIWIŃSKA
Ogólnopolskie ¦więto Uwalniania Ksi±żek 12 czerwca

Fundacja BookCrossing.pl zaprasza nauczycieli do aktywnego wsparcia IV edycji ¦więta Wolnych Ksi±żek.

Iwona Bożena BUKREJEWSKA
Przekształćmy Ziemię w bibliotekę

Akcja uwalniana ksi±żek w Grajewie.

Kinga HECHSMAN
Problemy bibliotek szkolnych

¬le wyposażona, zaniedbana biblioteka nie jest prywatnym problemem bibliotekarza. Przede wszystkim to problem całej szkoły, a w szczególności uczniów.

Warsztat pracy

Szymon PRZYBYSZEWSKI
Internetowe centra informacji multimedialnej. Fachowy poradnik dla użytkowników. Część II

Druga część praktycznego poradnika dotycz±cego zakładania i funkcjonowania ICIM.

Alicja MACIEJEWSKA
Sposób na skontrum

Jak Excel może ułatwić życie bibliotekarza?

Czytelnik w bibliotece

Sebastian D. KOTUŁA
Narzędzia internetowe w pracy nauczyciela bibliotekarza

Pokażmy uczniom, że internet to nie tylko czat i gry. To również miejsce gdzie można zdobyć wiedzę w sposób o wiele ciekawszy i przyjemniejszy niż wkuwanie z podręczników.

Sebastian D. KOTUŁA
Podziwiamy wodospady świata z Google Earth. Scenariusz zajęć dla szkół ponadgimnazjalnych

Przykład wykorzystania programu Google Earth do wirtualnej podrózy w poszukiwaniu największych wodospadów świata.

Sebastian D. KOTUŁA
Poznajemy impresjonistów z Wikispaces i Wikipedi±. Scenariusz zajęć dla szkół ponadgimnazjalnych

Wykorzystanie serwisów internetowych Wikispace i Wikipedia do poznania twórczości malarskiej impresjonistów.

Wojciech NIEDZIÓŁKA
Szkoła w obiektywie nauczyciela bibliotekarza

Stwórz galerię z życia szkoły i pokaż j± światu. Wci±gnij do pomocy uczniów, a efekt może przerosn±ć najśmielsze oczekiwania.

Aldona WILAS
Reklama - jesteś za czy przeciw? Scenariusz lekcji bibliotecznej dla klas II i III szkoły ponadgimnazjalnej

Scenariusz zajęć pozwalaj±cych poznać mechanizm tworzenia i oddziaływania reklamy.

Maria DYMEL
Logogryf dla miłośników mowy wi±zanej

Alicja MACIEJEK
Przygody drewnianego pajaca. Konkurs czytelniczy dla klasy IV szkoły podstawowej na podstawie ksi±żki Carla Collodiego Pinokio

Scenariusz konkursu propaguj±cego czytelnictwo wśród uczniów.

Janina WITEK
Czy znasz Balladynę? Konkurs dla klasy VI szkoły podstawowej i I gimnazjum

Konkurs ze znajomości "Balladyny"

Monika PŁONKA
Spotkania autorskie inaczej

Brak funduszy na organizację spotkań ze znanymi twórca? Czasem nie trzeba szukać daleko i wydawać fortuny, wystarczy się rozejrzeć.

Scenariusze

Małgorzata WIELGOSZ
Baśń o prawach dziecka. Przedstawienie humorystyczne z okazji Dnia Dziecka

Scenariusz przybliżaj±cy najmłodszym działalność UNICEF-u i prezentuj±cy podstawowe prawa dziecka.

Barbara Wanda JACHIMCZAK
Szukamy w życiu szczęścia... Scenariusz słowno-muzyczny w 50. rocznicę śmierci Leopolda Staffa (31 maja)

Scenariusz prezentuj±cy twórczość Leopolda Staffa

Felieton

Kazimierz SZYMECZKO
Potrzeba wyboru, wybory potrzeb

Jakim cudem uczniowie, którzy nigdy nie maj± na ksero, bilet do teatru, ksi±żkę, s± w stanie w cztery godziny ogołocić sklepik ze wszystkich lepszych towarów? I nie biadol± o bezpłatnej oświacie, drożyźnie i niesprawiedliwości społecznej. Na potrzeby pieni±dze zawsze się znajd±.

Krótko

Sprzedaż podręczników w szkołach