Biblioteka w Szkole 2007 nr 7 - 8

Uwaga prezenty:

W "Bibliotece w Szkole" 2007 nr 7/8 znajdziesz: wielki plakat "Czytaj z gwiazdami" oraz rĂłwnie wielki kalendarz na rok szkolny 2007/2008

Czytaj dzieciom

Badania potwierdzajÄ‌...: Czytanie daje wyniki!

OmÄ‚Ĺ‚wienie Raportu z badania rezultatÄ‚Ĺ‚w Programu ‿CzytajÄ‌ce Szkoły” i ‿CzytajÄ‌ce Przedszkola”. Pełna wersja materiału jest dostępna na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl.

VI OgÄ‚Ĺ‚lnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Relacja

Materiał przygotowany we wspÄ‚Ĺ‚łpracy z FundacjÄ‌ ‿ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Bank pomysłÄ‚Ĺ‚w

Dobre pomysły na czytanie. WybÄ‚Ĺ‚r działań realizowanych w ramach kampanii ‿Cała Polska czyta dzieciom”

Wybrane materiały pochodzÄ‌ce z prowadzonego na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl ‿Banku pomysłÄ‚Ĺ‚w”. SÄ‌ to propozycje liderÄ‚Ĺ‚w i koordynatorÄ‚Ĺ‚w zaangażowanych w promocję idei głośnego czytania.

Przykładowe pomysły na czytanie dzieciom.

Zagadnienia

Sebastian WIERNY
Internet a ksiÄ‌żka

Czy rozpowszechnianie się internetu zagraża ksiÄ‌żce? A czy zagraża też czytelnictwu? Wbrew pozorom nie sÄ‌ to kwestie rÄ‚Ĺ‚wnoznaczne. Z jednej strony, zarÄ‚Ĺ‚wno wśrÄ‚Ĺ‚d entuzjastÄ‚Ĺ‚w, jak i wśrÄ‚Ĺ‚d przeciwnikÄ‚Ĺ‚w nowych mediÄ‚Ĺ‚w często można usłyszeć, że ‿surfowanie” po internecie zastępuje czytanie. Z drugiej strony, niemal rÄ‚Ĺ‚wnie często wskazuje się, że internet zagraża nie tyle samemu czytelnictwu (bo przecież sam stanowi największÄ‌ wspÄ‚Ĺ‚łczesnÄ‌ bibliotekę), ile tradycyjnym nośnikom druku – prasie oraz ksiÄ‌żce. (fragm. artykułu)

Robert JUDEK
Komputer zamiast biblioteki? OmĂłwienie wynikĂłw ankiety

Jaki będzie los ksiÄ‌żki w epoce mediÄ‚Ĺ‚w cyfrowych, takich jak internet? Co na ten temat sÄ‌dzi młodzież gimnazjalna? Autor przedstawia omÄ‚Ĺ‚wienie wynikÄ‚Ĺ‚w ankiety, ktÄ‚Ĺ‚rÄ‌ przeprowadził wśrÄ‚Ĺ‚d stu uczniÄ‚Ĺ‚w gimnazjum w Pszczewie.

Ĺšwięto bibliotek

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych w 2006 roku

W tym roku święto będziemy obchodzić 22 paĹşdziernika. Przygotowania do niego warto zaczÄ‌ć już na poczÄ‌tku roku szkolnego. Pomysły czytelnikÄ‚Ĺ‚w, wykorzystane w poprzednich latach, będÄ‌ na pewno znakomitÄ‌ inspiracjÄ‌.

Zdjęcia z obchodÄ‚Ĺ‚w Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w 2006 roku.

Iwona Bożena BUKREJEWSKA
KsiÄ‌żka i rÄ‚Ĺ‚ża

Opis akcji wzorowanej na tradycyjnym święcie katalońskim, podczas ktÄ‚Ĺ‚rego Hiszpanie obdarowujÄ‌ się ksiÄ‌żkami i kwiatami.

KrĂłtko

Publikacje otrzymane