Biblioteka Centrum Informacji 2011 nr 1

PERSPEKTYWY I INNOWACJE

Gracjana WIĘCKOWSKA
eTwinning w bibliotece szkolnej

Redaktorka portalu www.etwinnig.pl zachęca nauczycieli bibliotekarzy do współpracy międzynarodowej, objaśniaj±c zasady przyst±pienia do projektu eTwinning i korzyści płyn±ce z jego realizacji.

ARKANA WARSZTATU

Marcin MALINOWSKI
Facebook w eTwinningu? Dlaczego nie!

Mimo pozornie dużej różnicy między programem unijnym a komercyjnym serwisem społecznościowym, Facebook służy do tego samego - do interakcji między jego użytkownikami.

Renata OTOLIŃSKA
Zaprzyjaźnij się Jomml±!

Część 4

Elżbieta RAFIŃSKA
Co z tym angielskim?

Uczniowoe radz± sobie z komunikacj± w języku angielskim. Dlaczego nauczyciele bibliotekarza maj± zostawac w tyle?

Z DO¦WIADCZEŃ/ Z BIBLIOTEK

Danuta BUDZOŃ
Smaki Europy

Projekt etwinningowy

Nauczyciel bibliotekarz zainicjował w szkole nowe, interesuj±ce projekty. Doświadczenia zdobyte w eTwinningu procentuja, bo przygotowały go do koordynowania wielostronnego partnerskiego projektu Comenius.

Emilia WYGLĘDOWSKA
Ksi±żki, które łacz± dzieci w Europie

Projekt eTwinning w bibliotece szkolnej

Udział biblioteki szkolnej w projektach europejskich współtworzy wizerunek nowoczesnej szkoły: otwartej na świat, przygotowuj±cej swych przyszłych absolwentów do aktywnego i satysfakcjonuj±cego życia, wykorzystuj±cego zalety edukacji pozaformalnej.

Katarzyna CHOJNACKA
Zapytaj mnie o...

Projekt o e-gazecie

Projekt zdobył trzeci± nagrodę w konkursie "eTwinning w bibliotece szkolnej". Młodzież była tak zmotywowana po wygranej, że już wczerwcu dopytywała się: "Będzie eTwinning od września, prawda?".

PRZEDSTAWIAMY SCI

Urszula KUTA
W bibliotece szkolnej

Nietypowy projekt eTwinning

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wegierskiej Górki w Węgierskiej Górce od trzech lat bierze udział w realizacji różnych projektów eTwinning - w tym projektu nietypowego, bo przeznaczonego nie dla uczniów, lecz dla nauczycieli bibliotekarzy.

Bożena BORYCZKA

Mittelschule Dr. Josef RÖd w Bruneck

SCENARIUSZE I PROJEKTY

Edyta PAWŁOWSKA
Jak uczyć się samodzielnie, czyli wirtualne wędrówki po francuskich stronach internetowych

Scenariusz zajęć edukacyjno-wychowawczych z wykorzystaniem multimediów.

KRÓTKO

Mirosława BOGACZ
With love from Istambul... czyli moja opowieść e eTwinningu

"Biblioteka - Centrum Informacji" czasopismo dla bibliotek