Biblioteka w szkole Biblioteka w szkole
Szukaj: 
Aktualny numer 10/13
Na skróty
Aktualny numer
Prenumerata i zakup numerów archiwalnych
Archiwum
Zawartość wszystkich numerów "BwS"
w programie MOL
Wyszukiwarka
Informacje dla autorów
Sklep internetowy
Bibliografia materiałów repertuarowych dla szkół
Bank przydatnych
materiałów
Partnerzy
Galeria bibliotekarzy
KONTAKT
"Biblioteka w Szkole"
00-950 Warszawa
skr. pocztowa 109
email:
[email protected]
tel./fax 0-22 832 36 12
tel. 832 36 11
Tydzień bibliotek

Tydzień Bibliotek 8-15 maja


 

Rozpoczyna się szósta edycja Tygodnia Bibliotek. Hasło tegorocznego programu "Biblioteka to plus".


Będzie to już VI edycja przedsięwzięcia, ogniskującego uwagę szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym.

 

Akcja Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem środowiska bibliotekarskiego, czego potwierdzeniem jest jej włączenie w 2009 r. do przedsięwzięć promowanych wspólnie przez Komitet Porozumiewawczy Bibliotekarzy, Księgarzy, Wydawców.

 

Tydzień Bibliotek sprzyja promocji wszelkich form kulturowego i edukacyjnego oddziaływania bibliotek, zwłaszcza na młode pokolenie, tworzeniu warunków do rozwijania ich aktywności twórczej. Realizacja programu obejmuje m. in. lekcje biblioteczne, warsztaty, prezentacje multimedialne, a także inne stałe punkty, jak: seminaria, spotkania z literatami, artystami, pedagogami, wystawy, promocje książek uznanych autorów i debiutantów.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, i tym razem Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ogłosił konkursy na: najlepszy program Tygodnia Bibliotek oraz na plakat, związany tematycznie z przewodnim hasłem TB.

 

Partnerem Tygodnia Bibliotek 2009 jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Patronat nad imprezą objęli: Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Barbara Kudrycka - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Katarzyna Hall - Minister Edukacji Narodowej. Program został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Serdecznie zapraszamy bibliotekarzy, samorządowców oraz media do włączenia się w realizację Tygodnia Bibliotek, służącego popularyzacji nawyku czytania i aktywizacji bibliotek na rzecz promowania dobrej książki.

więcej informacji na stronie ebib