Konkurs

23.03.2013

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w konkursie „Moje miejsce, moja historia” na najciekawszy pomysł na projekt, w którym uczniowie przy pomocy środków teatralnych, fotograficznych czy filmowych opiszą swoją miejscowość i jej historię. Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Zaproszenie od organizatora:

„Moje miejsce, moja historia”

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w konkursie „Moje miejsce, moja historia” na najciekawszy pomysł na projekt, w którym uczniowie przy pomocy środków teatralnych, fotograficznych czy filmowych opiszą swoją miejscowość i jej historię. 

Zapraszamy uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem małych miejscowości.

Aby zgłosić swój udział należy krótko opisać pomysł na projekt w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie programu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 maja 2013 r.

Z nadesłanych projektów specjalnie powołana komisja wybierze 13 zwycięskich grup, które otrzymają szczególne wsparcie w postaci:

  1. Trzydniowych warsztatów twórczych dla młodzieży (jesień 2013).
    Przyjadą do was artyści, specjaliści z wybranych przez was dziedzin. Pomogą wam w realizacji filmu, spektaklu, fotoreportażu, widowiska narracyjnego itp.
  2. Trzydniowych warsztatów w Warszawie dla nauczycieli, opiekunów projektu (26-28 września 2013).
    Na których spotkacie się ze specjalistami w dziedzinie edukacji artystycznej, będziecie mieli okazję poszerzenia własnego warsztatu pracy, podniesienia kwalifikacji, zapoznania się z innowacyjnymi metodami pracy twórczej.
  3. Książek, DVD, materiałów pomocniczych.

Konkurs „Moje miejsce, moja historia” organizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej Kulthurra! Zajęcia artystyczne w szkole, który ma na celu wzbogacenie oferty twórczych zajęć w szkole, podniesienie ich jakości i wartości artystycznej. Chcemy dostarczyć młodym ludziom pomysłów, inspiracji oraz narzędzi, dzięki którym będą mogli realizować własne wartościowe projekty artystyczne.

 Więcej o programie: https://www.ceo.org.pl/pl/kulthurra