Konkurs dla świetlic

20.11.2013

19 listopada startuje ogólnopolski konkurs artystyczny skierowany do dzieci ze świetlic i ognisk artystycznych. Dzieci w wieku od 6-12 lat będą miały okazję  pochwalić się swoją nieograniczoną wyobraźnią i zaprezentować najlepsze pomysły nawykorzystanie materiałów z recyklingu.

Do pobrania:

Informacja prasowa

Regulamin

Grafika

 

Dzieci, które biorą aktywny udział w zajęciach plastycznych doskonalą takie zdolności jak: praca zespołowa, podejmowanie decyzji czy sprawne rozwiązywanie problemów. Dodatkową umiejętnością jest kreatywność, która odpowiednio pielęgnowana pozwala dziecku zdobywać świat. To dzięki niej dzieci raz po raz wpadają na nowe pomysły, budują skojarzenia, tworzą powiązania pomiędzy istniejącymi już ideami, a co za tym idzie rozwijają się i uczą.

Celem konkursu, organizowanego przez redakcję magazynu „Świetlica
w Szkole”,  jest zachęcenie dzieci do twórczego myślenia, ekspresji twórczej oraz tworzenia projektów artystycznych wykorzystujących materiały z recyklingu.

Konkurs rozpoczyna się 19 listopada i trwać będzie do 16 grudnia. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy przestrzennej przy wykorzystaniu przedmiotów z recyklingu np. kartonów, butelek, starego sznurka. Swoje dzieła sztuki dzieci będą mogły ozdobić używając materiałów plastycznych np. kredek, farb czy kolorowego papieru.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zapoznanie się z regulaminem, który dostępny będzie na stronie http:// bibliotekawszkole.pl. Opiekunowie grup będą mogli zgłaszać prace konkursowe poprzez wysłanie reportażu zdjęciowego na podany w regulaminie adres email. Wybrane przez jury konkursowe najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Inspiracją do organizacji konkursu  jest program „Art Attack”. Program rozrywkowy dla dzieci, którego akcja toczy się na planie pełnym farb i kredek. Prowadzący Ozgun Karaman przekazuje dzieciom pomysły na zrobienie prawdziwych dzieł sztuki używając jedynie przedmiotów znajdujących się w ich bezpośrednim otoczeniu. „Art Attack” jest jednym z najbardziej lubianych przez dzieci programów telewizyjnych, emitowanym na kanale Disney Junior.

 

Premiera „Art Attack” w sobotę 7 grudnia o godz. 7:45 w Disney Junior.

Nowe odcinki w każdą sobotę.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie dedykowanej programowi.