Konkursy Filmoteki Szkolnej

10.12.2013

Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie filmowym Filmoteki Szkolnej „Nakręć się!”.

 

Kamerą nie tylko rejestrujemy codzienność, za jej pomocą możemy opowiadać historie, zwrócić uwagę innych na ważne dla nas sprawy. Tworząc własne filmy ale i interpretując obrazy innych reżyserów - dostrzegamy więcej i uczymy się czegoś nowego o sobie i otaczających nas ludziach. 

Na filmowy Konkurs Filmoteki Szkolnej już od czterech lat napływają prace tych spośród młodych filmowców, którzy zdobyli się na odwagę by podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

Do 15 stycznia czekamy na kolejne osobiste wypowiedzi młodzieży. W tym roku prace zbieramy w aż trzech kategoriach: recenzja, videorecenzja i etiuda filmowa inspirowana filmami z pakietu Filmoteki Szkolnej. Nawiązania mogą być bardzo różne, może tu chodzić o inspirację tematem, klimatem, osobą reżysera, a nawet specyficzną formą. Zachęcamy do niczym nieograniczonych twórczych działań. Najważniejszy jest pomysł i zaangażowanie! Wszelkie plagiaty zabronione.

Prace konkursowe oceni profesjonalne jury, przyznana zostanie również nagroda specjalna dla najlepszych prac nadesłanych przez uczniów i uczennice szkół gimnazjalnych. Najlepsze filmy będą miały swoją premierę kinową w czasie Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

 

Termin:

Na prace konkursowe czekamy do 15 stycznia 2014r.

 

Zgłoszenia:
Aby zgłosić swój udział w konkursie należy wypełnić do 15 stycznia 2014r. ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA dostępny na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/nakrec-sie-na-filmoteke

 

Szczegółowe informacje i regulaminy konkursów na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/nakrec-sie-na-filmoteke

 

Kontakt:

Zofia Traczyk

Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10; 00-666 Warszawa
email: [email protected]