Przystanek Woodstock bibliotekom

22.07.2014

Na Przystanku Woodstock będą zbierane książki dla bibliotek. Zobacz szczegóły (wraz z informacją, gdzie mogą się zgłaszać biblioteki zainteresowane otrzymaniem książek)

Zapraszamy Was do udziału w akcji, która w tym roku będzie organizowana na Przystanku Woodstock po raz pierwszy, ale której kibicujemy z całych sił. Rzecz dotyczy książek, które wprawdzie nieczęsto ze sobą zabieracie na festiwal, bo i przy takiej potędze zdarzeń czasu na czytanie nie uświadczysz. Tym razem jednak możecie książki zabrać, aby się nimi podzielić.

Namawiamy Was do tego, abyście zechcieli wzbogacić księgozbiory gminnych i miejskich bibliotek, a dzięki temu zachęcić najmłodszych i tych trochę starszych do ich częstszego odwiedzania. Wystarczy, że na listę rzeczy do spakowania na Przystanek wpiszecie książkę, którą chcielibyście przekazać innym. Najlepiej taką, po którą sami wyczekiwalibyście w kolejce do czytania. "Władca pierścieni", "Harry Potter", a może "Feliks, Net i Nika"? Wybór pozostawiamy Wam. Wybraną pozycję będzie można oddać w dobre ręce wolontariuszy pracujących na wzgórzu ASP. na stoisku księgarni Matras, partnera akcji. Koordynatorem przedsięwzięcia jest pan Grzegorz Raczek, człowiek o sercu pełnym zapału (więcej o jego działalności możecie znaleźć na stronach:www.papierowypies.pl i www.duzeka.pl).

Biblioteki zainteresowane przyjęciem Woodstokowych prezentów mogą zgłaszać się pod następującym adres: [email protected]. Żadna, nawet najmniejsza filia na szczycie gór, nie musi obawiać się o odebranie książek, bo tam, gdzie nawet diabeł nie może, na pewno dotrze brązowa ciężarówka UPS, kolejnego partnera akcji, wspierającego nas transportem z napędem a cztery koła.

I pamiętajcie - Books not dead!

Źródło: http://woodstockfestival.pl/pl//przystanek_woodstock/aktualnosci/books_not_dead_na_przystanku