Biblioteki szkolne w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa? Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje przeznaczyć na ten cel 180 mln zł w latach 2016-2020

02.12.2014

Ministerstwo Edukacji Narodowej jeszcze w 2015 r. przeznaczy na książki do bibliotek szkolnych 15 mln zł. A z dokumentów, do których dotarł Dziennik Gazeta Prawna, wynika, że kolejne 180 mln jest planowane na lata 2016–2020. Bibliotekarze cieszą się z obiecanych inwestycji, ale ostrzegają, że część środków może zostać wydana na próżno lub nie dotrze do placówek naprawdę potrzebujących wsparcia. Powód? W setkach szkół w ogóle nie ma bibliotek, a w wielu innych księgozbiór jest dostępny ledwie przez kilka godzin w tygodniu, bo brakuje funduszy na zatrudnienie tam na stałe pracowników (…) - pisze Anna WITTENBERG w artykule Miliony na książki. Ale nie do czytania (Dziennik Gazeta Prawna z 2 grudnia 2014).

Czy i ile biblioteki szkolne dostaną - zdecyduje rząd (w marcu 2015)

Pełny tekst artykułu (dzięki uprzejmości Autorki i gazety Dziennik Gazeta Prawna)

Czytaj też - 15 mln zł na książki w bibliotekach szkół podstawowych,        Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie bibliotek szkolnych,      Minister Kluzik-Rostkowska chce rozmaiwać z samorzadami o bibliotekach szkolnych