Polska Sekcja IBBY wręczyła nagrody KSIĄŻKA ROKU 2014

09.12.2014

Nagroda literacka:

Dorota Kassjanowicz za książkę dla dzieci Cześć, wilki! (Dwie Siostry, Warszawa 2014)

Anna Piwkowska za książkę dla młodzieży Franciszka (Fundacja Zeszytów Literackich, Warszawa 2014)

Nagroda dla ilustratorów:

Maria Ekier za autorską książkę obrazkową Złotouste zero w zenicie (Hokus-Pokus, Warszawa 2014)

Marta Ignerska za projekt graficzny i rysunki do książki Anny Czerwińskiej-Rydel Którędy do gwiazd? Opowieść o Elżbiecie Heweliusz, pierwszej kobiecie astronom (Muchomor, Warszawa 2014)

Wyróżnienia literackie:

Liliana Bardijewska za książkę O czym szumią muszle (Zielona Sowa, Warszawa 2014)

Jarosław Mikołajewski za książkę Wiersze z kąpieli (Egmont Polska, Warszawa 2014)

Tomasz Trojanowski za książkę Stroiciel (Literatura, Łódź 2014)

Wyróżnienia dla ilustratorów:

Małgorzata Gurowska za projekt graficzny książki Lokomotywa / IDEOLO (The Locomotive / IDEOLO) (Fundacja Sztuczna/Wytwórnia,  Warszawa 2013)

Ewa Kozyra-Pawlak za autorską książkę obrazkową Ja, Bobik, czyli historia o kocie, który myślał, że jest królem (Nasza Księgarnia, Warszawa 2014)

Agata Królak za ilustracje do książki Mateusza Wysockiego Skrytki (Ładne Halo, Łódź 2014)

Marianna Sztyma za ilustracje do książki Iwony Wierzby Metryka nocnika (Albus, Poznań 2014)Nagrody wręczoni 9 grudnia 2014 w Muzeum Literatury w Warszawie.

Nagrody wręczono 9 grudnia 2014 w Muzeum Literatury w Warszawie

Zobacz, kto był nominowany do Nagrody

Polska Sekcja IBBY