Kolejny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami

05.11.2015

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony jest co rok w październiku w setkach polskich szkół. W tym samym czasie obchodzony jest w bibliotekach szkolnych na wszystkich kontynentach. Do obchodów MMBS (ustanowionego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych - IASL) zaczęliśmy namawiać naszych czytelników kilkanaście lat temu. Dziś święto to na stałe weszło do kalendarza szkolnego. A służy przede wszystkim sprawie czytelnictwa, pokazuje potencjał i możliwości bibliotek szkolnych współpracujących z uczniami i nauczycielami.

Przypominamy, że jak co roku można przysyłać do naszej redakcji relacje z tegorocznych obchodów MMBS ([email protected]). Podsumowanie tradycyjnie opublikujemy w „Bibliotece w Szkole” przed przyszłorocznym świętem bibliotek szkolnych.