Polska Sekcja IBBY przyznała nagrodę Książka Roku 2015

10.12.2015

Polska Sekcja IBBY - Stowarzyszenie Przyjaciół Ksiązki dla Młodych nagrodziła:
Nagroda literacka: Agnieszka Suchowierska za książkę Mat i świat. Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz Małgorzata Warda: za książkę 5 sekund do lo. Wydawnictwo Media Rodzina.
Nagroda graficzna: Marianna Oklejak  za książkę Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych. Wydawnictwo Egmont
oraz  Paweł Pawlak za książkę 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych. Wydawnictwo Znak Emotikon.

Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Redakcja "Biblioteki w Szkole" jest patronem medialnym

Nagrodzono ksiązki, które Jury uznało za najlepsze, ale z pewnością warte zainteresowania i popularyzacji w szkołach są wszystki ksiązki nominowane przez IBBY do Nagrody Książka Roku 2015.