Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna 2016 - zakończona

20.04.2016

14 kwietnia w Katedrze Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego odbył się finał III Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. Uczestniczyło 24 uczniów z 16 szkół.

Zwycięzcy:
I miejsce:     Maria Majkowska (II Liceum Ogólnokształcące im.Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie)
II miejsce:    Łukasz Hawrylak (I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu)
III miejsce:   Adrian Szczupak (III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu)

Nagrodę "Biblioteki w Szkole" dla szkoły, która przygotowała najwiekszą liczbę uczestników finału, otrzymało (podobnie jak w r. 2015) II LO im. Króla Jana III Soboeskiego w Krakowie).

Na zdjęciach: uczestnicy i organizatorzy Olimpiady na schodach Wydziału Filologicznego UŁ;  Zwycięzcy Olimpiady