Noc Bibliotek - wolno czytać, wolno jeszcze dołączyć

20.05.2016

Do tegorocznej edycji Nocy Bibliotek zgłosiło się już 840 bibliotek wszystkich typów (w tym ponad 200 szkolnych). Lista jest otwarta.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne i otwarte dla wszystkich instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, z których zasobów warto korzystać. Dla bibliotek to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania.

Do pierwszych 1000 bibliotek w akcji trafią paczki z inspiracjami i materiałami promocyjnymi, m.in. książki "Basia i wolność" Egmontu ze scenariuszami zajęć o wartościach do pobrania, ekslibrisy, gry, plakaty, zakładki i film kinowy „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki do pobrania i projekcji w bibliotece.