Bezpłatne kursy e-learningowe dla nauczycieli bibliotekarzy

16.11.2016

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza na bezpłatne kursy e-learningowe, związane z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 (Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży).
Tematy kursów:
- Wirtualna tablica Lino
- Nowe media w promocji biblioteki i upowszechnianiu czytelnictwa

Kurs „Wirtualna tablica Lino” przybliża podstawowe zasady pracy w programie LINO, który służy m.in. do promocji literatury, prezentacji ciekawych książek, relacji  z imprez szkolnych, bibliotecznych (konkursy, spotkania autorskie, wycieczki), prezentowania plakatów, filmów, muzyki, audiobooków, udostępniania uczniom treści edukacyjnych, linków, publikowania zadań. Jest również świetnym sposobem na przeprowadzenie zajęć metodą lekcji odwróconej. Kurs adresowany jest do nauczycieli, nauczycieli bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych promocją placówki i  uatrakcyjnieniem własnych zajęć.

Kurs „Nowe media w promocji biblioteki i upowszechnianiu czytelnictwa” przeznaczony jest dla nauczycieli bibliotekarzy, studentów kierunku bibliotekoznawstwa, którzy chcą poznać nowe media oraz narzędzia z kategorii mediów społecznościowych i wykorzystać je w celach promocyjnych.

Skorzystanie z kursów wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie Moodle http://moodle.bpciechanow.pl/  i wysłania maila do prowadzącego z prośbą o klucz dostępu na adres [email protected]