Czerwcowy numer „Wszystko dla szkoły”

21.06.2017

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zawartością czerwcowego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”.

Numer zawiera:Cały zestaw kosztuje 15,50 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

 

Sąsiedzi Polski – dwustronna gazetka ścienna (2 x A3 – 30 x 42 cm)
Podstawowe dane statystyczne o Polsce i jej sąsiadach. Jak wyglądają flagi i godła sąsiadów Polski? Jak kształtowały się granice naszego kraju od 1795 roku po dzień dzisiejszy i jakich mieliśmy w międzyczasie sąsiadów? Z czego słyną państwa sąsiadujące z Polską? Jakie imiona najczęściej nadaje się we wszystkich krajach graniczących z Polską? Jaką dyscyplinę sportową najbardziej lubią Polacy, Niemcy, Rosjanie i Słowacy, a jaką Litwini, Czesi i Białorusini?

 

Bezpieczeństwo w sieci – dwustronna gazetka ścienna (2 x A3 – 30 x 42 cm)
Internet nie jest tylko miejscem rozrywki, zdobywania wiedzy czy informacji. Za jego pośrednictwem załatwiamy również inne ważne sprawy i udostępniamy prywatne dane. Powinniśmy dbać o to, aby nie uzyskały do nich dostępu niepowołane osoby.
Słownik pojęć z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Czym jest phishing, ransomware czy malware, czym różni się haker od crackera?
Mity na temat bezpieczeństwa w sieci oraz 7 zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

 

Angielski – słówka – zwierzęta – cz. 2 – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat z rysunkami zwierząt i ich nazwami w języku polskich oraz tłumaczeniem na język angielski. W części drugiej: chomik, papuga, rekin, koń, pingwin, wąż, kangur, świnia, pająk, lew, królik, wiewiórka, małpa, szczur, tygrys, komar, nosorożec, indyk, mysz, owca i wilk.

 

Sztuka baroku – epoki kultury – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat z serii części epoki kultury. Przedstawia sztukę baroku: architekturę, malarstwo i rzeźbę (przykłady oraz cechy charakterystyczne), a także najsłynniejszych artystów tego okresu.

 

Wpatrz się głęboko w przyrodę – Albert Einstein – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”. – cytat Alberta Einsteina.

 

Fizyka jest albo nieprawdopodobna, albo banalna – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
„Fizyka jest albo nieprawdopodobna, albo banalna. Jest nieprawdopodobna dopóki jej nie zrozumiesz. Wtedy okazuje się banalna”. – cytat Ernesta Rutheforda.

 

Nasza biblioteka – kontrakt – plakat biblioteczny (B2 – 48 x 68 cm)
Lista zasad obowiązujących w bibliotece. Biblioteka jest miejscem przyjaznym i zawsze jesteś w niej mile widziany.

 

Kalendarz nauczyciela – wrzesień / październik 2017  (B2 - 48 x 68 cm)
Dwustronny kalendarz do pokoju nauczycielskiego. Wrzesień i październik 2017 r. Zawiera święta, ważne daty, dni wolne od szkoły, terminy wydarzeń szkolnych i egzaminów, rocznice i ciekawostki.

 

Przypominamy również o możliwości wzięcia udziału w ankiecie czytelników czasopisma dostępnej pod adresem: http://wszystkodlaszkoly.ankietka.pl/