Nowy numer „Wszystko dla Szkoły”. 2018 – Rok Zbigniewa Herberta

23.01.2018

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zawartością nowego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”.

Numer zawiera:

Cały zestaw kosztuje 15,50 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

 

Zawartość:

 

Oświecenie – filozofia – epoki kultury

Plakat dydaktyczny opisujący filozofię epoki oświecenia. Najważniejsi twórcy tego okresu: John Locke, Immanuel Kant, David Hume. Jean-Jacques Rousseau. Skoro cała nasza wiedza pochodzi z doświadczeń, to skąd w ogóle wiemy, że istnieją niezależne od nas przedmioty, reprezentowane przez nasze wrażenia i doświadczenia?

 

Poczet królów i władców polskich – część 2

Drugi plakat z serii „Poczet królów i władców polskich”.

 

Jak wyszukiwać informacje w internecie?

Plakat do pracowni informatycznej przedstawiający zasady oraz zaawansowane techniki skutecznego wyszukiwania informacji w internecie.

 

Wykres funkcji liniowej – matura podstawowa

Plakat dydaktyczny wyjaśniający wykres funkcji liniowej, schemat rozwiązywania oraz zależność położenia wykresu funkcji.

 

Fake news

Gazetka ścienna wyjaśniająca zagadnienie fake news.

Czym jest fake news? Jak je rozpoznać i dlaczego jest to niebezpieczne zjawisko? Określenie to zostało według Collins Dictionary słowem roku 2017, a przewiduje się, że to dopiero początek jego kariery. Fałszywie wiadomości co raz bardziej wpływają na naszą rzeczywistość.

 

Historia bibliotek

Gazetka ścienna przedstawiająca historię bibliotek od czasów starożytnych po współczesność.

Biblioteki są ważnym elementem naszej cywilizacji od czasu wynalezienia pisma. W starożytności nie tylko umożliwiały mieszkańcom miast zapoznanie się z ówczesną formą książki. Były pomnikami danej epoki, przechowując jej dorobek kulturalny. Od tysięcy lat stanowią centrum życia naukowego i kulturalnego.

 

2018 – Rok Zbigniewa Herberta

Plakat okolicznościowy z okazji ustanowienia roku 2018 – Rokiem Zbigniewa Herberta.

 

Kalendarium (styczeń-czerwiec 2018)

Plakat przedstawia kalendarium rocznic, świąt i wydarzeń szkolnych od stycznia do czerwca 2018 r. oraz daty majowych egzaminów maturalnych.

 

Po przeczytaniu oddaj książkę

Plakat biblioteczny przypominający uczniom o terminowym oddawaniu książek. Biblioteka dziękuje!