IX Dyktando Kleszczowskie – Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny

23.04.2018

Tradycyjnie już od lat Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie im. Jana Pawła II ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników ortografii, którzy nie tylko kochają mowę ojczystą, ale chcą sprawdzić swe umiejętności w jej pisowni, na IX Dyktando Kleszczowskie – Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kleszczów Sławomira Chojnowskiego.

• Niedziela, 20 maja 2018 r., godz. 17:00
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, ul. Sportowa 8, aula
  • Wstęp wolny

Z półuśmiechem, lecz nie półdrwiąco 20 maja 2018 roku w gąszczu ortograficznych i interpunkcyjnych pułapek już po raz dziewiąty spróbują odnaleźć się uczestnicy „Dyktanda Kleszczowskiego”.

Celem konkursu jest wyłonienie tegorocznego Mistrza i Wicemistrza polskiej ortografii w trzech kategoriach wiekowych: Gimnazjum i VI-VII klasy szkoły podstawowej; szkoła średnia; open (bez ograniczeń wiekowych).

Szczegółowe informacje na stronie: http://zspkleszczow.pl w zakładce: Dyktando Kleszczowskie

Warunkiem udziału w dyktandzie jest wysłanie zgłoszenia na adres: [email protected]

Jak co roku czynimy wiele starań, aby i tym razem atrakcji nie zabrakło,
a czas spędzony z nami należał do wyjątkowo udanych.

Wszystkie zgłoszenia nadesłane do dnia 16.05.2018 r. wezmą udział w konkursach: na najmłodszego
i najstarszego uczestnika dyktanda oraz pierwszą rezerwację dyktanda. Grupy zorganizowane wezmą dodatkowo udział w konkursie na najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji.

Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kleszczów Sławomira Chojnowskiego, Solpark Kleszczów Sp. z o.o., KPS Skra Bełchatów S.A., Społeczną Akademię Nauk
w Bełchatowie i Radę Rodziców ZSP w Kleszczowie.

Harmonogram 20 maja 2018 r.:

• Godz. 16.00-16.50 – rejestracja uczestników
  • Godz. 17.00-18.00 – konkurs ortograficzny
  • Ok. godz. 18.15 – rozstrzygnięcie konkursów: na najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji;       najmłodszego, najstarszego oraz pierwszego zarejestrowanego uczestnika dyktanda
  • Przerwa na pyszną kawę i ciasta oraz wystawę „Niepokonani – wielcy polscy podróżnicy”; happening
  • Ok. godz. 18.30 – spotkanie autorskie z Aleksandrem Dobą – znanym polskim podróżnikiem i żeglarzem (uhonorowanym przez magazyn National Geographic tytułem Podróżnik roku 2015) oraz losowanie upominków wśród uczestników dyktanda /wstęp wolny/.

Uwaga: po spotkaniu nastąpi losowanie upominków i odbiór certyfikatów.

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców już czekają.
  Serdecznie zapraszamy!

Regulamin i załączniki