Druga edycja konkursu #cojaczytam

02.09.2019

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza uczniów w wieku 9-19 lat do wzięcia udziału w II edycji konkursu #cojaczytam! Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii promującej czytelnictwo i udokumentowaniu jej w mediach społecznościowych.

Rejestracja rozpoczyna się 16 września 2019.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii promującej czytelnictwo i udokumentowaniu jej w mediach społecznościowych. Prace konkursowe muszą być oznaczone hasztagami #wolnelektury i #cojaczytam. Przeprowadzone kampanie można zgłaszać poprzez formularz konkursowy znajdujący się na stronie biblioteki Wolne Lektury (www.wolnelektury.pl).

Konkurs skierowany jest dla 3-5-osobowych grup uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych: 9-14 i 15-19 lat. Każdy zespół będzie pracował pod nadzorem opiekuna (np. nauczyciela bądź bibliotekarza), który na koniec zgłosi zespół do konkursu. Do wzięcia udziału w inicjatywie zaproszone są szkoły i inne instytucje oświatowe oraz biblioteki.

Przygotowując pracę konkursową – kampanię promującą czytelnictwo – uczestnicy uczą się pracy nad konkretnym projektem od samego początku aż do końca: od pomysłu do efektu końcowego. Trenują także pracę w grupie, terminowość i odpowiedzialność, a wykorzystują kreatywność. Przestrzenią do publikacji kampanii są media społecznościowe – doskonale znane dzisiejszej młodzieży. Nauczyciele, sprawując opiekę nad zespołami, mogą bliżej poznać wirtualny świat swoich podopiecznych i lepiej zrozumieć ich codzienność. Opublikowana kampania to także wartość dla instytucji i najbliższego otoczenia – jest prawdziwą zachętą do czytania książek.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje i regulamin są na stronie internetowej: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam2019/.

 Kontakt: tel. 22 465 15 35, e-mail: [email protected]