Ewa Grab, Krystyna Gruda, Jolanta Fidut, Ewa Kozak, Barbara Niedziela - Wspólne czytanie

1. Wspólne czytanie bajek i baśni w uroczystej scenerii (np. przy kominku). Towarzyszy temu cyklowi konkurs plastyczny dla dzieci: np. ilustracji do wysłuchanej baśni
  2. Spotkanie dzieci z wychowawcą klasy i rodzicami. Rodzice czytają fragmenty swojej ulubionej książki z dzieciństwa. Spotkanie może odbyć się na godzinie wychowawczej lub w trakcie uroczystości pasowania na czytelnika.
  3. Jesienne czytanie poezji. Spotkania przy świecach: w bibliotece, klasach lub świetlicy.
  4. Spotkanie ze znanym autorem książek dla dzieci. Czytanie przez niego fragmentów swoich książek. Kiermasz książek autora.
  5. Konkurs pięknego czytania dla uczniów. Słuchaczami i widzami mogą być wszyscy uczniowie - od najmłodszych.
  6. Czytanie dzieciom przez osoby znane w danej społeczności (np. dyrektor szkoły, inni nauczyciele, przedstawiciel samorządu, przedstawiciel świata mediów, itp.).

Ewa Grab, Krystyna Gruda,
Jolanta Fidut, Ewa Kozak,