Nasz TW w WI

Kolejny raport naszego tajnego współpracownika (TW), który ulokowany jest w Sejmie RP, zwanym też Wysoką Izbą (WI) i przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu wywiadowczego rejestruje wszystkie wypowiedzi, w których pojawia się słowo "biblioteka".

Jednym z ostatnich posłów, który pamięta jeszcze słowo biblioteka, jest chyba pos. Antoni S. Stryjowski. 8 stycznia przemawiając w imieniu koła Ruch Katolicko-Narodowy podczas debaty na temat Komitetu Badań Naukowych pos. Stryjowski stwierdził, iż przyjęty budżet spowoduje w r. 2003 m.in. "zapóÄ˝nienie zbiorów bibliotecznych" w instytucjach naukowych. Pozostali posłowie w tym czasie zajmowali się przede wszystkim zbieraniem informacji, gdzie i za ile można kupować ustawy, które oni uchwalają.