Małgorzata Zalewska - Ilustruję życie szkoły

Od 1994 r. systematycznie prowadzę kronikę Zespołu Szkół Leśnych w Goraju.

Jest to praca wymagaj±ca dużego wysiłku organizacyjnego i systematyczności.

Kronika obecnie (2003) ma 12 tomów formatu A3. W każdym tomie jest średnio 50 opracowanych i zilustrowanych wydarzeń z życia szkoły. Spisy treści wszystkich tomów zebrałam w teczkę, która na stałe jest wykładana w czytelni.

Kronikę wł±czyłam do katalogu podręcznego oraz katalogu przedmiotowego (pod hasłem kronika). Każdy tom kroniki opatrzyłam spisem treści, co pomaga w szybkim wyszukiwaniu potrzebnych danych (obecnie jest to szczególnie przydatne nauczycielom, uzupełniaj±cym dokumentację do awansu).

Przed umieszczeniem w kronice materiały (zdjęcia wraz z komentarzami, kserokopiami pami±tkowych wpisów z Księgi Pami±tkowej, dyplomami i wycinkami prasowymi na temat bież±cych wydarzeń z życia szkoły) umieszczam w witrynie wystawowej. O poszczególnych ekspozycjach informuję nauczycieli z miesięcznym wyprzedzeniem w Informatorze dla Nauczycieli, który systematycznie redaguję i dostarczam do pokoju nauczycielskiego.

Od momentu zakupienia kamery tworzymy też wideo-kronikę szkoły.

Wszystkie informacje o działalności biblioteki zamieszczam w witrynie internetowej (www.zsl-goraj.cil.pl), któr± utworzyłam.

Dzięki tego typu działaniom zainteresowanie kronik± szkoln± jest wysokie.

Anna Łazor