Publikacje otrzymane

Michał ZAJˇC: Raport o ksi±żce dla dzieci i młodzieży. Warszawa "Biblioteka Analiz" 2003.

Omówienie specyfiki rynku ksi±żki dziecięcej w aspekcie społecznym i kulturowym. Autor podejmuje również problem dystrybucji, charakteryzuje instytucje wspieraj±ce ksi±żkę dziecięc± i omawia polskie nagrody w dziedzinie literatury adresowanej do młodego odbiorcy.

Łukasz GOŁĘBIEWSKI, Joanna HETMAN, Renek MENDRUŃ, Jakub FROŁOW, Piotr DOBROŁĘCKI: Rozmowy o rynku ksi±żki. Warszawa "Biblioteka Analiz" 2003, 2004, t. 1-3.

Zbiór wywiadów drukowanych w latach 2001-2003 w dwutygodniku "Biblioteka Analiz". Tematy rozmów dotyczyły zarówno ogólnych, długofalowych problemów rynku wydawniczo-księgarskiego, jak i wydarzeń bież±cych.

Marcin ¦WITAŁA: Zachowania konsumentów i marketing na rynku ksi±żki. Warszawa "Biblioteka Analiz" 2003.

Jak otoczenie, zawód, wykształcenie wpływaj± na zachowania rynkowe konsumenta? Jakie cechy produktu decyduj± o jego wyborze? Jakie ksi±żki ciesz± się największym zainteresowaniem? Kto jest konsumentem dzisiejszej ksi±żki? Na te i inne pytania odpowiada publikacja Marcina ¦witały.

Marek JAWOROWSKI: Trendy na rynku ksi±żki w Polsce. Warszawa "Biblioteka Analiz" 2004.

Praca powstała na podstawie analiz sprawozdań finansowych wydawnictw, hurtowni ksi±żek i sieci księgarskich z lat 1998-2002. Przedstawia najważniejsze zmiany, jakie zaszły na rynku wydawniczym w ostatnich latach.

Łukasz GOŁĘBIEWSKI: Rynek ksi±żki w Polsce 2003. T. 1. Wydawnictwa.  T. 2. Dystrybucja. Warszawa "Biblioteka Analiz" 2003.

Pierwszy tom omawia najważniejsze wydarzenia i główne trendy na rynku wydawniczo-księgarskim w 2002 i 2003 roku, przedstawia największe wydawnictwa ksi±żkowe i prognozy dla rynku wydawniczego.

Drugi w całości poświęcony jest dystrybucji: księgarstwu detalicznemu, hurtowemu, sprzedaży wysyłkowej, importowi i eksportowi ksi±żek.

PRAWO LANGA. USTAWOWA REGULACJA CEN KSIˇŻEK. Warszawa "Biblioteka Analiz" 2004.

Praca szczegółowo omawia ustawę z 10 sierpnia 1981 roku dotycz±c± cen ksi±żek.