Zaprosili nas

• Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Warszawie - na 18 targi Książki Edukacyjnej "Edukacja XXI" (3-6 III)
  • Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego i  Zespół Historyczno-Pamiętnikarski przy Oddziale Stołecznym SBP na wieczór wspomnieniowy poświęcony Władysławie Wasilewskiej (7 III)
  • Zespół Szkół nr 24 im. prof. Bryły w Warszawie oraz Biblioteka Publiczna Dzielnicy Bemowo na wystawę fotograficzną "REGIONY POLSKI - MAZOWSZE" - z cyklu Kultura Polski na tle Europy w fotografii i poezji młodych (17 III-1 IV 2005).

Wystawa była dowodem na to, że można i warto przełamywać schematy i przyzwyczajenia. Została zorganizowana w siedzibie biblioteki publicznej. Przedstawiono na niej interesujące prace fotograficzne Marcina Dudka i Michała Rynkiewicza oraz wiersze (autorzy niestety pozostali ukryci za pseudonimami). Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Klubu Medialnego działającego przy bibliotece Zespołu Szkół nr 24 w Warszawie. Tylko jeden z młodych fotografików jest uczniem tej szkoły. Ale kto powiedział, że szkoła musi mieć w sferze zainteresowań wychowawczych tylko "swoich" uczniów? Wystawa "szkolna" pokazywana jest w bibliotece publicznej, bo kto powiedział, że to, co szkolne, nie może wyjść poza szkołę - do innego środowiska…?  Z tych samych powodów następnym miejscem prezentacji zdjęć i wierszy był ratusz dzielnicy. (J.W.)

• Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu - organizator Forum Pismaków, Ogólnopolskiego Konkursu Gazetek Szkolnych  - na uroczyste podsumowanie konkursu (4 IV)