Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych w 2006 roku

Święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (The International Association of School Librarianship) przypada w tym roku 23 października. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważny udział w edukacji mają biblioteki szkolne.

Hasło tegorocznych obchodów to: "Czytać. Wiedzieć. Robić". Podkreśla ono związek między czytaniem, zdobywaniem wiedzy i wykorzystywaniem jej w praktyce - niezbędna jest do tego dobrze wyposażona biblioteka.

Każdego roku w organizację święta angażuje się coraz więcej polskich nauczycieli bibliotekarzy. Ten specjalny dzień to dla nich okazja, aby zainteresować uczniów, nauczycieli, lokalne środowisko i władze działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami, a także problemami. Przyjemna świąteczna atmosfera ułatwia życzliwe kontakty, pomaga tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego, ważnego. Warto wykorzystać tę okazję.

Więcej informacji o święcie i jego obchodach na całym świecie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych: www.iasl-slo.org. Serwis prowadzony jest w języku angielskim.