Organizacja kampanii wyborczej w Gimnazjum nr 2 w Słupsku

ORGANIZACJA KAMPANII WYBORCZEJ
W GIMNAZJUM NR 2 W SŁUPSKU
ZADANIE: WYBÓR PATRONA SZKOŁY

Reforma edukacji przyniosła naszej szkole zmianę- ze szkoły stopnia podstawowego przekształciliśmy się w gimnazjum. Wskutek tego jej imię Kolejarza Polskiego stało się zamknięt± przeszłości±. Od kilku lat nasi nauczyciele podejmuj± próby prezentowania kandydatów na miano nowego patrona Gimnazjum Nr 2 w Słupsku osób znanych, szanowanych, o niekwestionowanym dorobku- z intencj± uzyskania poparcia dla swych idei. Jak dot±d, żaden z nich nie uzyskał wymaganej większości głosów, by nasza szkoła zyskała imię. Dlatego obecnie znów zostały podjęte i próba i wysiłek przedstawienia do głosowania propozycji osób znanych, godnych naśladowania, które uosabiaj± bogactwo cech poż±danych w życiu naszych wychowanków i które pomog± im wyznaczać m±dre cele życiowe , służ±ce budowaniu harmonijnego świata, gdziekolwiek będ± się realizować i jakkolwiek ułoż± się ich losy.

Naszym zadaniem jest przygotować uczniów do funkcjonowania w demokratycznym świecie, by nigdy nie godzili się z zaprzeczeniem ich prawa do wypowiedzi, ale także , by uszanowali prawa innych w tym względzie, by nie stawali się narzędziami w rękach innych, ale budowali własn± świadomość opart± na osobistych poszukiwaniach i na zdobywaniu wiedzy. St±d też zrodził się pomysł, by obecnie proponowanych kandydatów na miano patrona Gimnazjum Nr 2 w Słupsku przedstawić społeczności uczniowskiej i ciału pedagogicznemu, rodzicom, w oprawie organizacyjnej zbliżonej do kampanii wyborczej do władz samorz±dów lokalnych. W ten sposób i jako szkoła i nauczyciele, rodzice, spełnimy sw± misję wprowadzania wychowanków w świat obywatelskich decyzji ludzi dorosłych, odpowiedzialnych za treść i styl działania, jeszcze zanim uzyskaj± prawa wyborcze jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej. Teraz należ± do swej "Rzeczypospolitej Gimnazjalnej" w Gimnazjum Nr 2 w Słupsku i to st±d wyrusz± dalej nauczeni tego, jak zgodnie żyć i współpracować dla realizacji wspólnego dobra i d±żenia do wspólnego celu. Na razie tym celem jest dokonanie demokratycznego wyboru patrona naszej szkoły.

W zwi±zku z tym należy bardzo dokładnie wzorować się na dokumentach wyznaczaj±cych podstawy prawne rzeczywistych wyborów, by tym samym w praktyce pokazać uczniom, jak je przeprowadzać i jak ważne jest, by służyły rzetelnemu wprowadzaniu wszelkich inicjatyw w życie społeczne, uwzględniaj±c głos większości. Dokument ten, opracowany przez nauczycieli naszego gimnazjum pod kierunkiem kol.(…) , stanowiłby najdoskonalsz± formę wiod±c± i będ±c± zarazem podstaw± przeprowadzenia demokratycznych wyborów patrona Gimnazjum Nr 2 w Słupsku.

Jesteśmy pewni, iż okazji poł±czenia wyboru patrona i wprowadzenia uczniów w świat demokracji , nie wolno nam zaprzepaścić!

Główna Komisja ds. Wyboru Patrona Szkoły
Przy Gimnazjum Nr 2 w Słupsku