Wszystko dla nauczycieli

Kilka słów o miesięczniku z pokoju nauczycielskiego

Wydawany od sześciu lat miesięcznik "Wszystko dla Szkoły" zyskał sobie wierne grono Czytelników, którzy poszukuj± niebanalnych, inspiruj±cych propozycji metodycznych sprawdzonych w praktyce.
Dziś proponujemy Czytelnikom odmienione "Wszystko dla Szkoły". Dzięki nowej koncepcji wydawniczej, znany w środowisku nauczycielskim miesięcznik zyskał nowe oblicze. Jest ten sam, ale nie taki sam.
Ten sam - bo adresowany do nauczycieli i przez nauczycieli tworzony.
Nie taki sam - bo z now±, kolorow± okładk±, w nowej szacie graficznej, wzbogacony o nowe treści.

Zgodnie ze sprawdzon± już w poprzednich edycjach "WdS" formuł± monotematyczności, staramy się utrzymać w niej niektóre numery miesięcznika - dzięki temu czytelnik otrzymuje szerszy materiał zwi±zany z konkretnym zagadnieniem, problemem lub aspektem życia szkoły.
Na łamach "Wszystko dla Szkoły" publikujemy artykuły, materiały metodyczne, scenariusze zajęć edukacyjnych i wychowawczych. Stwarzamy okazję do wymiany doświadczeń - zwi±zanych m.in. z awansem zawodowym nauczycieli. Pomagamy zadbać o komfort psychiczny tych, którym zagraża stres szkolny, mimo że uczniami już nie s±. Piszemy o tym, co nas bezpośrednio dotyczy, zanim z pokoju nauczycielskiego czy z gabinetu wejdziemy do klasy.
"Wszystko dla Szkoły" istnieje i rozwija się dzięki nauczycielom i dyrektorom szkół wszystkich typów. Dzięki systematycznym osobistym, mailowym, telefonicznym i korespondencyjnym kontaktom Redakcji, Autorów i Czytelników wyłaniaj± się nowe rubryki i nowe pomysły.
Znalazły się wśród nich Głosy z forów internetowych - czyli burza mózgów wokół aktualnych problemów szkolnych oraz decyzji i pomysłów ministerialnych.
Stałe miejsce i szczególn± przychylność zyskała rubryka Szczerze, a w niej - miejsce na emocje ubrane w słowa czyli szczere wypowiedzi o tym, co boli, dziwi, niepokoi, irytuje.
Rozpoczęliśmy druk (o)powieści w odcinkach pod znamiennym tytułem Życie szkoły - szkoł± życia.

"Wszystko dla Szkoły" jest czasopismem twórczych nauczycieli (choć bawi± i ciekawi± również Kwiatki polskie - przykłady spontanicznej twórczości językowej naszych uczniów).
Autorami tego miesięcznika jesteśmy wszyscy - ci, którzy pisz±, i ci, którzy będ± pisać. Aby stał się prawdziw± trybun± społeczności nauczycielskiej i zacz±tkiem naszego wspólnego forum - potrzebne s± Wasze głosy.
Zapraszamy do lektury i do współtworzenia naszego miesięcznika z pokoju nauczycielskiego.

Anna RZĘDOWSKA
redaktor naczelna miesięcznika