Biblioteka Centrum Informacji 2010 nr 2

PERSPEKTYWY I INNOWACJE

Danuta BRZEZIŃSKA
Reklama, promocja, propaganda, marketing, public relations. Czy tego potrzeba bibliotece szkolnej?

Z pewności± nie wszyscy bibliotekarze decyduj±cy się na pracę w bibliotece szkolnej zdawali sobie sprawę, że staj± się nie tylko nauczycielami, lecz także menedżerami, których zadaniem jest kreowanie atrakcyjnego wizerunku swojej placówki w środowisku edukacyjnym.

Sebastian D. KOTUŁA
Publikacje elektroniczne do wykorzystania w bibliotece szkolnej

Chcemy zachęcić ucznia do wizyty w bibliotece? Wykorzystajmy możliwości newsletterów, e-gazetek i innych publikacji elektronicznych.

ARKANA WARSZTATU

Renata OTOLIŃSKA
Zaprzyjaźnij się z Jooml±!

Bibliotekarzom polecamy system Joomla!, który daje możliwość stworzenia niezwykle atrakcyjnego serwisu WWW, a przy tym jest bardzo prosty w obsłudze.

Elżbieta RAFIŃSKA
Słowne zachmurzenie, czyli zabawa z Wordle

Czasem bibliotekarzowi braknie pomysłu na plakat, gazetkę biblioteczn±, tomik wierszy czytelników czy reklamę nowości ksi±żkowych. Z pomoc± może przyjść Wordle.

Renata JĘDRZEJEWSKA
Jak założyć stronę internetow± biblioteki szkolnej w programie NVU?

NVU - prosty w użyciu edytor HTML, umożliwia łatwe i szybkie przygotowanie strony biblioteki.

Marcin PAWLIK
Logo biblioteki - dlaczego nie?

Logo można wykorzystać na stronie internetowej biblioteki, papierze firmowym, w różnych dokumentach. Jego wykonanie nie musi być trudne. Przepis na stworzenie logo w programie GIMP 2 - krok po kroku.

Z DO¦WIADCZEŃ/ Z BIBLIOTEK

Marta STEFAŃCZYK
Wiedza krzepi

Działalność Koła Promocji Szkoły w Zespole Szkół Ł±czności w Krakowie

Jak pokazać placówkę edukacyjn± w sposób atrakcyjny i wiarygodny? ICIM to idealne miejsce na tworzenie strategii promocji i opracowywanie materiałów reklamowych.

Jolanta PYTEL
Blog - jestem za!

Na podstawie doświadczeń portugalskich

SCENARIUSZE

Irena ZALEWSKA
Jak działa reklama? Projekt edukacyjny

Praca nadesłana na konkurs "Projekty edukacyjne w bibliotekach pedagogicznych i bibliotekach szkolnych - internetowych centrach informacji multimedialnej".

PRZEDSTAWIAMY SCI

Danuta BRZEZIŃSKA
Mediateka gimnazjum Seymaz w Genewie

Szkoła z drewna o korze ze szkła, a w niej - mediateka. Jak wygl±da praca nauczyciela bibliotekarza w "najpiękniejszym budynku szkolnym w kantonie genewskim"?

Marta DROZDOWSKA, Urszula JELEŃ-MAREK
Multimedialne centrum informacji

w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej

"Biblioteka - Centrum Informacji" czasopismo dla bibliotek