Biblioteka w szkole Biblioteka w szkole
Szukaj: 
Aktualny numer 10/13
Na skrĂłty
Aktualny numer
Prenumerata i zakup numerĂłw archiwalnych
Archiwum
Zawartość wszystkich numerów "BwS"
w programie MOL
Wyszukiwarka
Informacje dla autorĂłw
Sklep internetowy
Bibliografia materiałów repertuarowych dla szkół
Bank przydatnych
materiałów
Partnerzy
Galeria bibliotekarzy
KONTAKT
"Biblioteka w Szkole"
00-950 Warszawa
skr. pocztowa 109
email:
[email protected]
tel./fax 0-22 832 36 12
tel. 832 36 11
27 października - Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Warto się w to włączyć. Niewiele osób na razie wie o tym święcie, ale przecież można tę miłą informację upowszechnić. Jak? Oto kilka propozycji.

  • Przynieś do szkoły jakieś słodycze, poczęstuj wszystkich w pokoju nauczycielskim, a gdy padnie pytanie: "z jakiej to okazji?", odpowiesz: "jak to, nie wiecie, dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych". Może wówczas ktoś wpadnie na to, że należałoby złożyć nauczycielom bibliotekarzom życzenia.
  • Ogłoś wielką amnestię. Już teraz powieś na korytarzu duży plakat z informacją, że 27 X z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych będzie można bez konsekwencji oddać wszystkie zaległe książki. Każdego ucznia, który w tym dniu wejdzie do biblioteki, poczęstuj cukierkiem.
  • Zadbaj, by informacja o święcie biblioteki była podana przez szkolny radiowęzeł.
  • Odwiedzasz w Internecie jakieś fora, uczestniczysz w jakichś listach dyskusyjnych? Już teraz napisz tam o Międzynarodowym Dniu Bibliotek Szkolnych. Ważne, by informacja znalazła się na forach oświatowych (dla dyrektorów szkół, nauczycieli), ale przecież nie tylko. Pochwal się swoim świętem także na tym forum, które często odwiedzasz - choćby to było np. forum hodowców kanarków, wielbicieli Tomasza Kamela lub forum miłośników filmu "Rejs".
  • Grupą nauczycieli bibliotekarzy idźcie do tych władz, do których macie jakieś postulaty dotyczące pracy bibliotek szkolnych - powiedzcie, ze jest wasze święto, przedstawcie swoje sprawy - na pewno świąteczna atmosfera przyczyni się do załatwienia przynajmniej niektórych problemów.

Napisz do nas o swoich działaniach na rzecz popularyzacji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych i o efektach tych działań. Upowszechnimy te doświadczenia.

Juliusz Wasilewski


Powrót