Biblioteka w Szkole 2004 nr 1

Jarosław MISIAK
Ksi±żka elektroniczna w bibliotece szkoły podstawowej

Artykuł omawiaj±cy m.in. zainicjowanie programu udostępniania ksi±żki elektronicznej w bibliotece szkoły podstawowej. Autor prowadzi dział "Ksi±żka elektroniczna" w naszym serwisie internetowym.

Iwona CICHOWSKA
Koncepcja marketing-mix w bibliotece szkolnej

"Zasadna jest obrona pozycji biblioteki jako skarbnicy wiedzy. Obrona taka wymaga zastosowania technik marketingowych. Trzeba bowiem uświadomić sobie, że propagowanie czytelnictwa i realizacja przez biblioteki ich misji, jest, z punktu widzenia beneficjenta, usług±, której przyszło konkurować w burzliwym otoczeniu rynkowym. Szansę powodzenia ma tu tylko produkt atrakcyjny, atrakcyjnie podany i wypromowany. Dla biblioteki szkolnej naturalnym segmentem rynku s± czytelnicy (głównie uczniowie). Istotne może zatem okazać się opracowanie dla tego segmentu zestawu narzędzi marketingowych według koncepcji marketing-mix 7P, najbardziej odpowiedniej dla usług konkuruj±cych na burzliwym rynku. Koncepcja marketingu - mix 7P to zestaw siedmiu narzędzi - produkt, cena, lokalizacja, promocja, personel, proces świadczenia usługi oraz otoczeniu fizycznym" (fragment artykułu)

Mirosława BOGACZ, Dorota KACZOR
Edukacja czytelniczo-medialna w liceum po roku

W maju 2002 r. autorki opublikowały w "Bibliotece w Szkole" program edukacji czytelniczej i medialnej. Teraz, po roku sprawdzania programu w praktyce, zmianach przepisów, opracowały now± wersje programu.

Barbara FELISZKOWSKA
Gromadzenie i wykorzystywanie wideoteki w bibliotece szkolnej

Joanna WALCZAK
Prowadzę zajęcia z elementami biblioterapii

Barbara ŁOWCZAK
Z ksi±żk± nie jest jeszcze tak źle

Omówienie badań ankietowych

Sylwia KU¬NIEWSKA
Techniki perswazyjne w reklamach. Propozycja zajęć z edukacji czytelniczej i medialnej w szkole ponadgimnazjalnej

Kamilla DUDEK
Słowo i dźwięk - interpretacje muzyczne znanych wierszy polskich potów. Scenariusz słuchowiska w szkole ponadgimnazjalnej

Elżbieta CHMIELEWSKA, Beata CHOMˇT
Komputer nie zast±pi ksi±żki! Scenariusz konkursu w szkole podstawowej

Celem konkursu (dwuetapowego) jest sprawdzenie znajomości lektur i wiedzy z edukacji czytelniczej i medialnej oraz w atrakcyjny sposób zachęcenie do czytania ksi±żek.

Agnieszka JANAS
"Kiedy mnie już nie będzie...". Wieczór poetycki poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej

Alina ADAMCZYK
Tradycje wielkanocne. Scenariusz spotkania

Barbara TOMKIEWICZ
Wiele zależy od ludzi

Informacja o udanej inicjatywie powołania biblioteki w malej wiejskiej szkole

Sylwia BARANOWSKA
Powitanie wiosny. Scenariusz

Impreza składa się z dwóch części: zajęć w klasach i wielkiego finału. W programie m.in.: konkurs piękności nimf i totemów odstraszaj±cych zimę.

Barbara Wanda JACHIMCZAK
Słowiańska Wielkanoc. Scenariusz słowno-muzyczny

Cecylia ZĘBALSKA
Dysleksja. Dysgrafia. Dysortografia. Wybór literatury za lata 1999-2003