1. Możesz zamówić prenumeratę czasopisma z puli środków przeznaczonych na pomoce dydaktyczne. Czasopisma dla nauczycieli są takimi pomocami, więc nie jest to żadne obchodzenie prawa. Skonsultuj to z dyrekcją lub księgową, zgłoś nam przy zamówieniu, że mamy tak wpisać prenumeratę na fakturze.

2. Jeżeli prenumeracie niechętny jest dyrektor, możesz zanieść mu kilka wybranych numerów danego czasopisma i pokazać dokładnie, co Ci się przydało w pracy, który scenariusz lub materiał repertuarowy został użyty, który plakat wisi na ścianie i co udało się dzięki temu osiągnąć. Z relacji wiemy, że to często skutkuje. Ponadto, jeżeli chcesz zaprenumerować „Bibliotekę w Szkole”, radzimy pokazać, jak dużo jest tam porad z prawa oświatowego, które prędzej czy później przydadzą się w szkole. Wspomnij też, że w 2014 r. dyrekcja otrzyma dodatek – niezbędnik dla dyrektora, z którego dowie się wszystkiego, co musi wiedzieć o prowadzeniu swojej biblioteki.

3. Jeżeli nie chcesz rozmawiać z dyrektorem sam na sam, możesz napisać do nas ([email protected]). Wyślemy mu list i ofertę z argumentacją podobną, jak powyżej. Oczywiście nie poinformujemy, że ktoś nas powiadomił.

4. Bardzo często czasopisma finansuje Rada Rodziców. Najlepiej jest pójść na jej zebranie lub porozmawiać z kimś z tego grona i, podobnie jak w przypadku dyrektora, krótko opowiedzieć, do czego konkretnie przydadzą się pisma i co uczniowie stracą, gdy ich nie będzie.

5. Jeżeli obecnie nie prenumerujesz któregoś z naszych czasopism, a chcesz sprawdzić, czy warto to zmienić lub przekonać dyrektora, pokazując przykład, możesz zamówić bezpłatny egzemplarz. Wystarczy mail ([email protected]) lub telefon (22 832 36 11) z adresem i informacją, o jakie chodzi tytuły. Przykładową „Bibliotekę w Szkole” możesz obejrzeć online, a wszystkie materiały zamieszczone we „Wszystko dla Szkoły” tutaj.