Nowe „Wszystko dla Szkoły” – 30 lat minęło

23.04.2019

Wszystko dla Szkoły 03/2019

W numerze 3/2019 szereg plakatów okolicznościowych z okazji zbliżających się rocznic: 30-lecie upadku komunizmu w Polsce, rok matematyki, rok Stanisława Moniuszki, święta majowe oraz 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

Cały zestaw kosztuje 20 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

 

Kup numer

 

Zawartość:

 

Znaki interpunkcyjne i pisarskie

Plakat dydaktyczny przedstawiający najważniejsze znaki interpunkcyjne i pisarskie (m.in. przecinek kropka, dwukropek, średnik).

 

Jak upadał komunizm

Plakat okolicznościowy przypominający najważniejsze etapy upadku komunizmu w Polsce. Zawiera sylwetki polityków i działaczy, którzy przyczynili się do uniezależnienia się Polski od ZSRR.

 

30 lat wolnej Polski

Okolicznościowy plakat upamiętniający 30. rocznicę upadku komunizmu w Polsce. Grafika nawiązuje do słynnego plakatu wyborczego Solidarności z 1989 r.

 

2019 – rok matematyki

Plakat okolicznościowy z okazji Roku Matematyki z abstrakcyjną grafiką. Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Matematyki w stulecie istnienia Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

 

Majowe święta

Dwustronna gazetka ścienna wyjaśniająca pochodzenie i znaczenie majowych świąt. Obejmuje Święto Pracy (1 maja), Dzień Flagi Rzeczyspolitej Polskiej (2 maja) i Święto Konstytucji 3 maja (3 maja).

 

15 lat Polski w Unii Europejskiej

Plakat okolicznościowy z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, która przypada na 1 maja 2019 r. Przedstawia najważniejsze fakty dotyczące członkostwa Polski w UE oraz wyjaśnia genezę powstania Unii i najważniejsze instytucje.

 

2019 – rok Stanisława Moniuszki

Plakat okolicznościowy z okazji Roku Moniuszki z sylwetką kompozytora.

 

„Jak nie czytam, jak czytam” 2019

Plakat do zawieszenia w bibliotece promujący akcję „Jak nie czytam, jak czytam” organizowaną przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Zawiera datę i godzinę tegorocznej akcji (7 czerwca o godz. 10.00) i puste pole do wpisania miejsca, w którym placówka zamierza zorganizować akcję.

 

Kalendarz na maj/czerwiec 2019

Dwustronny kalendarz do pokoju nauczycielskiego. Zawiera święta, ważne daty, dni wolne od szkoły, terminy wydarzeń szkolnych i egzaminów, rocznice i ciekawostki.

 

Kup numer